Almanya Nordhorn

Nordhorn / Grafschaft Bentheim İlçesi/ Aşağı Saksonya / Almanya

Hemen Hollanda sınırında ve Kuzey Ren Vestfalya eyalet sınırına çok yakın, Grafschaft Bentheim ilçesinin ilçe merkezi Nordhorn, yaklaşık 53.000 nüfusa ve yaklaşık 149,5 km² yüzölçümüne sahiptir. Nordhorn, daha Ortaçağ’da Amsterdam ve Bremen arasındaki ticaret yolundan ve ordu güzergahından etkilendi ve geçmişi bugünkü şehir merkezine ilk göçlere dayanır.

Nordhorn, su şehri olarak özel alametini günümüzde turizm açısından öne çıkarır. Vechte ırmağı ve Vechte gölünün yanında güney-kuzey kanalı, Nordhorn-Amelo-kanalı ve Ems-Vechte-kanalı, turistleri yürüyüş yapmaya, bisiklet sürmeye ve su sporları yapmaya davet eder. Bourtanger bataklığı ve Emslad’ın küçük bataklık bölgeleri, günümüze kadar bölgenin doğal özelliğini belirler.

Savaşlar ve dinler, nüfusu ve nüfus gelişimini tarihi yönden kısmen güçlü bir şekilde etkilemiştir. Tekstil şehri olarak sanayi gelişimi ve Nordhorn şehrinin ekonomik değişimi gibi geçmişin ve yakın zamanların izleri birçok yerde hala görülebilir ve bunlar belgelenmiştir.